Kochani!
Pamiętajcie, zawsze warto rozmawiać – szczerze i otwarcie!
Czasami jednak bywa to bardzo trudne, szczególnie kiedy problemy w komunikacji i wzajemnym zrozumieniu pojawiają się wśród najbliższych, w zaciszu domowego ogniska.
Problemy, spory, konflikty na tle rodzinnym są niezwykle skomplikowane, ponieważ ich głównym podłożem są emocje, niejednokrotnie bardzo silne. I w takich właśnie sprawach warto skorzystać z pomocy mediatora, osoby postronnej, która dzięki wiedzy i 
umiejętnościom będzie w stanie pomóc w osiągnięciu kompromisu, pomoże wypracować rozwiązanie akceptowalne przez strony pozostające w konflikcie.
Nie unijakcje szukania pomocy – zawsze warto skorzystać z mediacji zanim sprawy urosną do takiej rangi, że tylko sądowne rozstrzygnięcie będzie jedynym wyjściem!
Prezentujemy Wam dość obszerny (dla tych, którzy lubią czytać) atrykuł Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, który w bardzo dokładny sposób prezentuje czym jest mediacja, a w szczególności właśnie proces mediacji rodzinnych. Warto poświęcić chwilę na przeczytanie tego artykułu, a tych, którzy nie mają czasu na czytanie zapraszamy do kontaktu z nami – odpowiemy na wszystkie pytania!
Pozdrawiamy,
Zespół Ośrodka Mediacyjnego przy Stowarzyszeniu PoMocny Sztab
admin-b