„Nie możemy rozwiązywać problemów używając takiego samego schematu myślowego jakim posługiwaliśmy się w trakcie ich pojawienia się” – Albert Einstein
Mediacje – to wciąż temat niszowy w naszym społeczeństwie, aczkolwiek coraz częściej pojawia się on w przestrzeni publicznej. I to jest bardzo obiecujący trend, który wróży wiele pozytywnych zmian w obszarze pozasądowego rozstrzygania sporów, odciążenia wymiaru sprawiedliwości, a przede wszystkim postęp w działaniach służących rozwojowi pozytywnych postaw w społeczeństwie.
 
Mediacje to nic innego jak budowanie i osiąganie porozumienia dzięki dialogowi, rozmowie i szukaniu rozwiązania sporów i problemów na drodze polubownego załatwienia sprawy bez konieczności uruchamiania całej machiny wymiaru sprawiedliwości!
Więcej o mediacjach możecie Państwo przeczytać na oficjalnej stronie rządowej poświęconej mediacjom, do czego gorąco zachęcamy!
A co skłoniło nas do powołania Ośrodka? Historia jest bardzo prosta! Zainspirowała nas pewna telewizyjna produkcja, dzięki której postanowiliśmy podjąć się kolejnych działań dla Was, dla ludzi, dla budowania wzajemnego porozumienia. Mówię tutaj o produkcji TVN pt. „Wesołowska i mediatorzy” ze wspaniałą kreacją Anna Maria Wesołowska. Serial ze wspaniałym przykładem i misją edukacyjną. Pozycja jakich mało, a szkoda, bo wnosząca istotny wkład w rozwój naszej świadomości prawnej! Do tego, jak widać na naszym przykładzie, inspirująca do działania i pozytywnych zmian!
Mamy nadzieję służyć Wam najlepiej jak potrafimy, jesteśmy tutaj dla Was i dzięki Wam!
Zapraszamy do kontaktu!
Pozdrawiamy,
Zespół Ośrodka Mediacyjnego przy Stowarzyszenie PoMocny Sztab
admin-b

Podobne wpisy