Kochani!
Pojawiają się na naszej skrzynce pytania dotyczące, między innymi, czasu trwania mediacji. Bardzo nas cieszy, że widzimy zainteresowanie tematem i już wyjaśniamy, jak długo trwa proces mediacyjny.
W przypadku mediacji sądowych, czyli takich, kiedy to sprawa trafia do mediatora na mocy postanowienia sądowego, Sąd, w przypadku wszelkich spraw cywilnych, przyjmuje, że taki proces powinien trwać do 3 miesięcy. Jeśli jednak proces jest dłuższy, ale rokujący pozytywnie, to po przedstawieniu Sądowi 

przesłanki, świadczącej, że w przypadku wydłużenia czasu trwania mediacji będzie to sprzyjać ugodowemu rozstrzygnięciu sprawy, Sąd może wydać postanowienie o przedłużeniu tego terminu.
W przypadku, kiedy proces mediacyjny został zainicjowany na wniosek strony postępowania, czyli w przypadku mediacji pozasądowej, czas jej trwania jest zależny tylko i wyłącznie od stron i uzgodnień między stronami i mediatorem.
Pamiętajcie, warto mediować! Warto rozmawiać! To duże łatwiejsze rozwiązywanie konfliktów i sporów — szybsze, tańsze i mniej stresujące!
A już 16 sierpnia pierwsze spotkanie z cyklu konsultacji z mediatorem w Ośrodku Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii! We wtorki mediator będzie na Was czekać w godzinach 17:00 – 18:00, a w czwartki w godzinach 18:00 – 19:00!
Pozdrawiamy,
Zespół Ośrodka Mediacyjnego przy Stowarzyszeniu PoMocny Sztab

admin-b

Podobne wpisy